O AZ-kvízu

31. července 2009 v 0:11 |  AZ-kvíz Junior
Dynamická vědomostní soutěž pro zvídavé děti
AZ-kvíz JuniorAZ-kvíz JuniorAZ-kvíz JuniorAZ-kvíz Junior
Vědomostní soutěž AZ-kvíz Junior vzniká od září 2004 v brněnském studiu České televize. Je určená všem zvídavým a bystrým dětem, které navštěvují 6. a 7. třídu základní školy nebo primu a sekundu víceletého gymnázia. Ve své koncepci vychází z oblíbené soutěže pro dospělé AZ-kvíz. Smyslem hry je kombinace znalostí z nejrůznějších oblastí i zájmových okruhů školáků s jejich strategickými schopnosti tak, aby bylo dosaženo propojení tří stran hracího pole.


AZ-kvíz Junior je hra pro čtyři soutěžící. Má dvě základní kola, jejichž vítězové se utkají ve finále, z něhož vzejde vítěz. Každé kolo je časově limitováno zvukovým signálem, po jehož zaznění soutěžící dokončí hru pomocí losování o jednotlivá políčka. Oproti AZ-kvízu pro dospělé je v jeho dětské variantě odlišný také systém postupu - vítězové i poražení finalisté předchozích dvou vydání soutěže se znovu utkají jen jednou, a to v následujícím dílu, v tzv. "velkém finále".


Odměnou pro vítěze každého dílu soutěže je možnost třikrát losovat na bankomatu, pod jehož jednotlivými políčky se skrývají věcné ceny.


Nedílnou součástí soutěže je otázka pro diváky, která je vyhlašována na každý měsíc. Diváci na ni mohou odpovídat vždy do konce měsíce. Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří získají hodnotné ceny.


Moderátory AZ-kvízu Junior jsou Marta Ondráčková a Peter Strenáčik.


Díly z roků 2005 a 2006 můžete sledovat v archivu ČT zde 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama